Atmani Sosyal Yardımlaşma Derneği eski Başkanı, AK Partili Mustafa Atmani, Şanlıurfa  Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Alev Esercan'ı hastaları azarlamakla suçladı.

Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması

SESSİZ KALAMAYIZ

Atmani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca ve Vali Salih Ayhan'ı etiketleyerek, sosyal medya hesabından şu yorumu paylaştı:  ''Baştabip hanımefendi kendi keyfine göre at koşturup hastaları azarlıyor  Urfa halkı olarak buna sessiz kalamayız. Türk doktorlarına saygımız sonsuzdur ama hak yiyen doktorların Allah belasını versin'' 

Bu paylaşıma yorum yapan isimlerden Ayşegül Cevahir, Esercan'ı 'Egosundan geçilmiyor' diye suçladı.

NEDEN DOKTOR SIKINTISI SORGULANMAZ?!

Atmani'nin paylaştığı videoda poliklinikte sıra bekleyen hasta ve hasta yakınlarının tepkileri yer aldı.  Bu durum haliyle Doktor sıkıntısını da gündeme getirdi. Bedir İzol,  ''Doktor hanım napabilir bu kalabalık karşısında? Kimse neden doktor sıkıntısı  var diye sorgulamaz. Sorun bu değil, nüfusun fazla olması ve doktorların yetersiz kalması. Halkı kin ve nefrete sürüklemeyin.' ifadelerini kullandı. 

BU YÜZDEN URFA'DA DOKTOR KALMIYOR

İbrahim.ey adlı sosyal medya kullanıcısı ise Atmani'ye tepki göstererek; ''Başhekim olmuş ama hasta muayenesi yapıyor, kapıdaki yoğunluğa bak. Hangi başhekim hasta bakıyor, ameliyat yapıyor? Utanmıyor musunuz emeğiyle çalışan insanlara iftira atmaya. O yüzden Urfa'da doktor kalmıyor'' yorumunu paylaştı.

Kaynak: Baraj

Editör: Sinan Yıldırım