Mesleğimizin gücününün ve çoğunluğunun gür sesi olarak Meclisimizde temsil edeceğim diyen Başhemşire Sibel Karol sözlerini şöyle sürdürdü:

İzmir’ de yaşayan ve Izmir’ i seven kıymetli hemşehrilerim  Bu hafta Urla Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü görevimden Vatanıma hizmet etmek için istifa etmiş bulunmaktayım. 27 yıldır sağlık alanında görev alan bir kardeşiniz olarak, kadınların, gençlerin ve mesleğimizin gücünün ve çoğunluğunun gür sesi olarak meclisimizde temsil etmekten büyük onur ve gurur duyacağım. Pandemide, savaşta, acil durum ve afetlerde her yerde olan sağlıkçılar artık Meclisimiz’de de yer almalı düsturu ile yola çıktım.

1977 Manisa doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Manisa’da tamamladım. Ardından 1994 yılında İzmir Ege Üniversitesi Ebelik önlisans branşını kazandım. Daha sonra lisans tamamlamayla birlikte 19 Mayıs Üniversitesi’nden mezun oldum. Evlendim. İki çocuk annesi bir kadın olarak eğitim hayatıma ve iş hayatıma devam ettim. Sağlık yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldım. Ardından da sağlık hukuku üzerine doktora yaptım. Sağlık hukuku eğitiminin bana çok katkısı oldu, sağlık yöneticiliği alanında bakış açımı geliştirdi. 2015 yılından bugüne kadar da sağlık bakım hizmetleri müdürü olarak Urla Devlet Hastanesi’nde görev yaptım. 7 yıl süresince sürdürdüğüm görevimden milletvekili aday adayı olmak için istifa ettim. İnşallah sağlıkçıları mecliste temsil edeceğim. Görev yaptığım süre içerisinde biriktirdiğim dostlarımdan, meslektaşlarımdan, kadınlardan, bir Manisalı olarak hemşerilerimden de destek alarak bu yola çıktım. Sağlıkçı bir kadın elinin mecliste olmasına çok ihtiyaç var. Elimi taşın altına koymam gerektiğine inandım ve buradayım. 

Ebelik mesleğimi 15 yıla yakın bir süre icra ettim. Bu süre içerisinde hem birinci basamakta hem de ikinci basamakta da görev aldım. Çok güzel anılarım oldu. Ebelik yaptığım süre içerisinde çok dua aldım. Sağlık meslek grupları çok dua alan gruplardır. İnsanların en zor anlarında onların yanlarında oluyoruz. Hem bebek hem anne ile birlikte olunan bir meslek olduğu için ebelik mesleği, manevi yönü çok kuvvetli bir meslek. Eşim de çocuk hekimidir. Anne ve çocuklara çok hassas bir yapım var. gerçekten ebelik yaptığım dönem içerisinde hiçbir gebeme of bile dememişimdir. Benim dahil olduğum her doğum çok ve özeldir. Annelerin o kutsal anda yanlarında olmak, alınlarındaki teri silmek bir insanın doğuşuna tanıklık etmek gerçekten eşi benzeri olmayan bir duygu. Bunu bir meslektaşlarım bir de doğum yapan anneler anlayabilirler. 

İzmir halkının yüzünü güldürmek, beklentilerini ve hayallerini gerçekleştirmek, bölgenin temsilde gücünü biraz daha artırmak gibi lokal sorunlara eğilerek Izmir’ in Mecliste daha güçlü temsil edilmesi için bu kutlu yola baş koydum.

Cumhur İttifakına inandığım yolda yürümek için Hemen Şimdi Türkiye Yüzyılı Vizyonunda görev almak için 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayıyım. Allah yar ve yardımcımız olsun.                                       

1 Milyon 123 Bin 211 Depremzedeye Sağlık Hizmeti Verildi 1 Milyon 123 Bin 211 Depremzedeye Sağlık Hizmeti Verildi
Editör: Sinan Yıldırım