Samsun’da gerçekleştirilen bir sokak röportajında “Sonuna kadar reis” diyen bir kadının sağlıkta dönüşüm ve sağlıkta şiddetle ilgili kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem oldu.

Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti! Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti!

‘Mikrofondasın’ isimli YouTube kanalına konuşan AKP’li kadın şunları söyledi:

“Sonuna kadar reis. Neler yaptı, neler etti. Bir 25 sene önceyi hatırlamazsınız siz. Eşim devlet hastanesinde çalışırken sigortada çocuğumu gösteriyordum, birimiz bir kuyrukta birimiz bir kuyrukta. Ve doktor beni azarladı. ‘Hadi git fakültede uğraş’ dedi. Böyle bir muamele görüyorduk. Şu an biz doktor dövüyoruz. Şu an doktorlar beğenmiyoruz, doktor dövüyoruz, o rahatlık. Daha bunun ötesi ötesi yok.”

‘BU BİR SUÇ İTİRAFI’ 

Kadının sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Birçok doktor, doktorlara yönelik saldırıların eksik olmadığı Türkiye’de, bu sözlerin suç oluşturduğunu dile getirdi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı da “Bu suçu uzun zamandır dile getiriyoruz, kışkırtılmış sağlık talebi ve şiddet ikliminin, insanı, bilimi ve hekimlik mesleğini değersizleştirmenin sonucu maalesef budur” ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu.


Kaynak: Kronos36