Bursa ilinde birinci basamak sağlık kuruluşlarında görev yapan personelin maaş promosyon sözleşmesinin birkaç ay daha uzayacağı ileri sürüldü.

Promosyon protokolünün Mart, Nisan hatta Mayıs ayına sarkma olasılığına dair Yazar Lale Akasoy şu ifadeleri kullandı: İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli bazı yöneticiler daha önce maaş promosyon konusunun şubat ayında tamamlanabileceğini belirtmişlerdi ama... Anlaşılan o ki bu hamur daha çok su kaldıracağa benziyor.

Birinci basamakta görev yapan sağlık çalışanları oldukça tepkili

Aylardır bekliyorlar ancak konu hakkında ser verip sır vermeyen üst düzey sağlık bürokratlarına da oldukça öfkeliler.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı

Sağlık emekçileri “Sağlık Müdürünün kapısına dikileceğiz... Yeter artık! Allah aşkına bir açıklama yapın. Bilgi verin. ‘Oldu veya olmadı’ diye. Uğraşıyoruz, çalışıyoruz desinler” şeklinde ifadelere yer veriyorlar.

Hoş bu söylemlerini de sosyal medyadan paylaşıyorlar.

Gelelim sağlıkçıların üye oldukları sendikalara. Yetkili sendika başkanı düşmüş kendi derdine. Başkan Yünkül’ün gündeminde yok bu konu.

Onun hedefi Genel Merkez. Önümüzdeki aylarda Sağlık- Sen Genel Başkanlığı seçimleri var. Yünkül, tarafını belirlemiş. Mevcut Genel Başkan Semih Durmuş’un yanında yer almış. Denilen o ki; 18 Şubat’ta Semih Durmuş’un yönetim kurulu listesinde olacakmış. Hedefi de genel başkan yardımcılığı koltuğunu kapmakmış!

Türk Sağlık-Sen yetki almak için Bursa’da üye kapma telaşında. Vaatler uçuşuyor havada.

Editör: Sinan Yıldırım