Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mobbing İddiası Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mobbing İddiası

Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Malatya’da sağlık çalışanlarının verdiği zorlu mücadele tüm vatandaşların takdirini topladı.

Depremin ardından geçen 10 günlük zaman sonrasında yaşanan zorlu sürece dair Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Orhan Yücel Milliyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Yaşamlarında geçirdikleri en zorlu süreci yaşadıklarını belirten Yücel, kendilerinin de birer depremzede olduklarını vurgulayarak, hem fiziki açıdan hem de psikolojik açıdan zor bir süreç geçirseler de güçlü görünmeye çalıştıklarını ve vatandaşlara yardımcı olmaya uğraştıklarını belirtti.

Adeta kabus gibi günler geçirdiklerini dile getiren Yücel, hastalara her ne kadar güçlü görünüp moral vermeye çalışsalar da bir kenara geçip duygularına karşı koyamayarak ağladıklarını söyledi.

AMELİYATA DEVAM

“Buradaki doktorlar depreme nasıl yakalandı?” sorusuna içtenlikle cevap veren Orhan Yücel, “İlk depreme evimde yakalandım ben. Evden çıkmamla buraya gelmemiz bir oldu ama ikinci deprem bizler için daha zor oldu. İlk depremin şokunu atlatmaya çalışırken, ikinci depremle sarsıldık. Birçok doktorumuz depreme ameliyat esnasında yakalandı ve canları pahasına ameliyatı bırakmayarak, çalışmaya devam ettiler. Şiddetli bir şekilde sallanan binada ameliyata devam eden doktorları düşünün. Herkes gibi bizlerin de aileleri var ama görevimizin başındayız. Birçok doktorumuzun evi girilmez hale geldi. Ailelerimiz hastane bahçesinde, otomobillerin içinde kalıyor. Bu tabloda ailelerimizi ikinci plana atarak, hastaneye getirilen yaralılara hizmet vermeye devam ettik” diye konuştu.

"4 GÜN UYUMADIK"

“Bölgedeki sağlık çalışanları nasıl ayakta duruyor, günde kaç saat uyuyabiliyorsunuz?” sorusuna Yücel, “Kendimi söyleyecek olursam ilk dört gün hiç uyumadım. Sonraki günlerde 4-5 saat uyuyup, görevime devam ettim. Buradaki diğer sağlık personellerinin durumu bundan farklı değil. Ama şikâyet etmeden herkesin yardımına koştuk” cevabını verdi.

Editör: Ertuğrul Gülmez