İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Acil Servisinde hasta yakını olan bir muhtar devletin kendisine verdiği silahı kamu çalışanlarına doğrultmuş uzman doktoru, tıbbi sekreteri ve bir güvenlik görevlisini tehdit ettiği bilgisini aldık.

Türk sağlık sen’in yaptığı açıklama:“Beyaz kod verilmesi sonucunda bu kişi kolluk kuvvetlerince göz altına alınmıştır. Bu şahsın en ağır cezayı alması için Kırıkkale şubemiz hukuki süreci titizlikle takip edecektir. Silahla tehdit edilen doktorumuza, tıbbi sekreterimize ve güvenlik görevlimize geçmiş olsun diyoruz. Bu vahim olay önerimiz olan; her türlü silahla girilmesinin suç olduğu sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi gerekliliğini ortaya koymaktadır. Sağlıkta şiddetin en aza indirilmesi için bu önerimizin hayata geçmesi ve ağır yaptırımların uygulanması gerekliliğini bir kez daha vurguluyoruz.”

Editör: Sinan Yıldırım