Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz hakkında sağlık personellerine mobbing uyguladığı ve keyfi yer değiştirmeleri yaptığına ilişkin iddialar sosyal medyada gündem oldu.

Hastanede görevli sağlık personellerine karşı ayrıştırıcı davranışlarına savunma olarak “benim yoğurt yiyişim böyle” dediği iddia edildi. Ayrıca başhekimin kadın ve erkeği eşit bulmuyorum tarzı söylemlerinin de olduğu belirtildi.

Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı

Başhekimin, yıl sonu sistem üzerinden yapılan bir anketin sonunda genel görüşlerin de yer aldığı kısımda eleştiride bulunan personeller ile uğraştığı, yerlerini değiştirdiği de iddiaların arasında yer aldı. 6-7 ay önce de hemşirelerin; doktorların olan bir işi biz yapmayız demesinden dolayı 24 saat çalışma sisteminin değiştirildiği 8 ve 16’lı vardiyaya döndürüldüğü belirtildi.

Başhekimin açıkça hekim-sağlık personeli ayrımı yaptığı, bu konu hakkında da “Hastaneye mali olarak getiri sağlayan kişi hekimdir, hemşire kim oluyor? doktor olmasa siz sıfırsınız. Yan yana tren vagonu misali bir sürü sıfırın olduğunu düşünün bir değeri yoktur ama başına 1 eklerseniz değeri olur” şeklinde söylemlerde bulunduğu iddia edildi. 

Artan şikayetler ve gündemden düşmeyen başhekim hakkında İl Sağlık Müdürlüğünün soruşturma açıp açmayacağı ise sağlık çalışanları tarafından merakla beklendiği ifade edildi.

KAYNAK: KORKUSUZ KOCAELİ

Editör: Sinan Yıldırım