Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Dün saat 18:00 sularında Merkez 24 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon Ekibimiz SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine hasta nakli sonrası İstasyona seyir halinde iken trafikte sivil bir araç tarafından taciz edilmiş ve sözlü olarak tehdit edilmişlerdir. İstasyona seyir haline devam eden ekibimizin kullandığı ambulansımız aynı sivil araç tarafından önü kesilerek durdurulmuş ve personellerimize fiziksel saldırıda bulunulmuştur. Saldırıda sağlık personellerimizin dördü de darp edilmiş olup iki personelimiz de maalesef bıçakla yaralanmıştır. Olay yerine görevlendirilen ambulans ekibimiz tarafından yaralanan sağlık personellerimize yapılan ilk müdahalenin ardından SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesine nakledilmişlerdir.

Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor

Ekipte görevli sağlık personellerimizin sevk edildikleri SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde tedavileri yapılmış olup tüm ekip çalışanlarının sağlık durumu iyi olup taburcu edilmişlerdir. Ayrıca söz konusu şahıslar Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınmış olup hukuki süreç hassasiyetle devam etmektedir. Covid-19 Pandemisinde, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde olduğu gibi ihtiyaç duyduğumuz her anda 7 gün 24 saat vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunarak; Umudun bittiği yerde umut olan, saniyeleri yaşama çeviren ve gece gündüz demeden fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza yapılan bu saldırıyı kınıyor, Kadirginas Diyarbakır halkının da şifa veren ellere vefasını sağlık çalışanlarına sahip çıkarak göstermesini bekliyoruz. Yaralı personellerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, konu Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca tarafından da hassasiyetle takip edilmekte olup Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü olarak bizim de sürecin her aşamasının yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” denildi.

Editör: Sinan Yıldırım