Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti! Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti!

Tıp eğitimi almak için Bulgaristan’a giden, ülkede mezun olduktan sonra da ataması olmayan, 4 yıldan bu tarafa da Bulgaristan’ın Sofya kentinde yaşayan Dr. Mehmet Çakar’ın yaşadığı evde ölü olarak bulunduğu öğrenildi.

Dört yıl önce tıp eğitimini tamamlayarak mezun olan ve burada kalmaya devam eden genç doktora ailesi telefonlarla ulaşamayınca arkadaşlarına haber verdi. Şakar’ın ikamet ettiği eve giden arkadaşları kapıyı açan olmayınca durumu polise bildirdi. Polisin çilingir eşliğinde girdiği evde genç doktorun cansız bedeni bulundu. Sağlık ekiplerinin yapmış olduğu incelemede Şakar’ın mide kanaması sonucu hayatını kaybettiği tespit edildi. Bulgar polisinin evde yaptığı incelemelerin ardından genç doktorun cenazesi Sofya’da bulunan bir hastanenin morguna kaldırıldı.

Bulgar polisinin olayla ilgili incelemeleri devam ederken, Şakar ailesi genç doktorun cenazesini almak için Bulgaristan’ın Sofya kentine gitti. 34 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Şakar’ın cenazesinin Cizre’ye bağlı Güçlü köyü Kolgezer mezrasında defnedileceği öğrenildi.

Editör: Sinan Yıldırım