Bağışçıların destekleriyle hastane bünyesinde yapımı tamamlanan Kadıköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Ek Bina Mutfak ve İş Uğraş Terapi Odası ile Çocuk Acil binası hizmete alındı.

Memurlara Kira Yardımı Konusunda Yeni Gelişme! Memurlara Kira Yardımı Konusunda Yeni Gelişme!

Yeni ek binalarla yetişkin psikiyatri bölümüne 9 ve çocuk psikiyatri bölümüne 10 poliklinik odası daha kazandırıldı.

Açılışta konuşan Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, sağlık sektöründe son dönemde fiziksel altyapı anlamında bir devrim yaşandığını söyledi.

Kadıköy'de 3 kamu hastanesi bulunduğunu, bu açıdan ilçenin şanslı olduğunu belirten Pamuk, "Kaliteli bir sağlık hizmeti alıyoruz. Kalitenin daha da artırılması noktasında devletimiz, hükümetimiz ve il sağlık müdürlüğümüz tarafından yeni imkanlar sunuluyor. Binanın yapılması güzel bir nokta ama oraları asıl hastane yapan çok kıymetli hocalarımız ve personelimiz. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi sadece İstanbul'a değil tüm Türkiye'ye hizmet veren, katkı sağlayan gözde kurumlarımızdan bir tanesi. Bu noktada tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Kaymakam Pamuk, daha sonra ek hizmet binalarının yapımına katkı sunan hayırsever iş insanlarına destekleri için teşekkür etti.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da toplumda ruh hastalığının ayıp olarak algılandığını ve bunun doğru olmadığını söyledi.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin önemine değinen Memişoğlu, kamu hizmetlerinde bu tür hastalıkların tedavi alanlarının genişletilmesi gerektiğini ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sema Baykara ile ek hizmet binalarının yapımına destek olan hayırsever işadamları Ali Kemal Kopuz ve Cemil Ekşioğlu, kurdele keserek açılışı yaptı. Protokol heyeti daha sonra hastane bünyesinde açılan yeni bölümleri gezdi.

Editör: Ertuğrul Gülmez