Ak Parti İl Başkanlığı’na gelerek resmi başvurusunu yaptığını açıklayan Bilgili, dilekçesini Seçim İşleri Komisyonu’na teslim etti.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan 28.dönem milletvekili genel seçimleri için aday adaylığı müracaatını son günlerinde yapan Ağrılı Diyadin Toklucak (Şêxa Şengelî) Köyü nufusuna kayıtlı hemşehrimiz Dr. Mehmet Ali Bilgili, Sağlık alanında başarılarla dolu kariyerini referans gösterek "Bende Varım" dedi. 

2009 yılında Ağrı il Sağlık Müdürlüğü görevini icra eden Bilgili, Kent merkezi ve ilçeler için çok iddialı projeler hazırladığını ve bu projeleri  ilerleyen süreçte kamuoyu ile paylaşacağını iletti. 

Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başkemliği yanı sıra Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü sürecindeki çalışmalarıyla kentte takdir toplayan Bilgili, çocukları, gençleri ve kadınları önceleyen dinamik bir siyasi profil çizmeye hazırlandığını belirterek, " Siyaset bir bayrak yarışıdır. Görev verildiği takdirde Ağrılı hemşehrilerimle birlikte kentteki modern dönüşümün öncüsü olmayı hedefliyorum" dedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mobbing İddiası Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mobbing İddiası

Özellikle Ağrı, Van gibi doğu illerinde önemli çalışmalar yürüten ve üst düzey görevler alan Uzm. Dr. Mehmet Ali Bilgili, tarım ve hayvancılık kenti olan Ağrı'nın bu alanlarda çok daha iyi noktalarda olması gerektiğini, kentleşme, kültür, eğitim ve sağlık alanında da istenilen seviyeye ulaşmasının şart olduğunu vurguladı. 

Mehmet Ali Bilgili kimdir?

1972 yılında Ağrı'da doğdu. Mersin'nin Tarsus ilçesinde tamamladığı ilk ve orta öğrenimin ardından yüksek öğrenime Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladı.

Türkiye'nin çeşitli illerindeki hekimlik görevinin ardından 2013- 2017 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Acil Tıp Uzmanlığı unvanı aldı.

Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde Başhekim görevini yürütürken, 2009 yılında Ağrı İl Sağlık Müdürü olarak görevlendirildi.

Editör: Sinan Yıldırım