Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az Ö ce Resmi Gazetede 30 ocak 2023 tarihli yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Fırat Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 198 kişilik boş kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 657 sayılı Devlet Memurları kanunu 4/B maddesine göre sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Mezuniyete Göre 198 personel Alımı Kontenjanları:

Lise Mezunu: 51 Temizlik Personeli, 41 Hasta Bakımı ve Temizliği personeli,

Ön Lisans Mezunu: 10 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter), 12 Tekniker, 2 Aşçı, 1 Şoför,

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sağlık Personeli Alacak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sağlık Personeli Alacak

Lisans Mezunu: 81 Hemşire,

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Üniversite Hastanesi ve Rektörlükte görevlendirmek üzere KPSS puan sırası esas alınarak yapılacak sıralama ile personel alımı yapılacak olup adaylara herhangi bir Yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Fırat Üniversitesi personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Ayrca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Taban Puan Şartı Yok!

Üniversite personel alımı için KPSS şartı aranacak. Ancak herhangi bir Taban puan şartı aranmamaktadır. Buna göre adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Üniversite sözleşmeli personel alımı başvuruları Online olarak yapılacak. Buna göre başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Başvurular aşağıdaki bilgiler doğrultusunda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 30 Ocak - 13 Şubat 2023

Başvuru Adresi: //personelilan.firat.edu.tr/

İlgili başvuru linkini kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Söz konusu sisteme istenen belgeler, yüklenmesi ile başvuru yapılacak olup bunun dışında yapılacak hiç bir başvuru kabul edilmeyecektir.

Editör: Sinan Yıldırım