Yıllarca bitirilemeyen ve şehir efsanesine dönen Kocaeli Şehir Hastanesi, nihayet geçtiğimiz aylarda hizmete açıldı. Hastanenin bitimine bir süre kala, kamuoyunda devlet hastanelerinin kapatılacağına dair iddialar dolaşmaya başlamış, İl Sağlık Müdürlüğü ise bu iddiaları yalanlamıştı. Kocaeli Şehir Hastanesinin açılması sonrası daha önce duyurulan Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi dışında kapanan hastane olmadı ancak insanlar, mevcut devlet hastanelerindeki uzman kadroların Şehir Hastanesine çekildiğini, bu nedenle de mağdur olduklarını dillendirmeye başladı.

Benzer bir şikayet, bugün kentte tanınırlığı olan Hakan Erben’den geldi. Erben, 92 yaşındaki babasının raporunu yeniletmek için Kocaeli Devlet Hastanesi Kartepe Semt Polikliniğine gittiğini ancak raporu yenileyecek olan doktorun Kocaeli Şehir Hastanesinde olduğunu öğrendiğini belirterek, “Doktorlar Şehir Hastanesine gönderildiği için poliklinikte doktor bulunamıyor ancak bina açık. Personeller oturuyor, bina yakıt, elektrik,personel harcaması yapıyor. Fiziki olarak açık ama fiilen kapalı” dedi.

Erben’in paylaşımı şöyle:

O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak

“ Akp yalanı: Kapanan hastane yok
Günlerdir ilaç raporu biten 92 yaşindaki babamın raporunu yenilemek için hergun 182 yi arıyorum ama 15 günden önce randevu olmadığı için randevu verilmiyor.
Randevu alamayınca sabah 8 öğlen 13 gidip gişeden sıra almak için Kartepe semt polikiliniğine gidiyorum geçen hafta hiç doktor gelmedi bugün yine dahiliye doktor yok şehir Hastanesi'ne gönderildiği için doktor bulunmuyor personeller oturuyor bina yakıt elektrik personel harcaması yapıyor fiziki olarak açik ama fiilen kapalı bu rezaleti gelip polikilinik önünde basının gözüne sokmalı yazacakları yok ama en azından bu yalanı ifşa etmeli.”

Editör: Sinan Yıldırım