Karne heyecanını İstanbul’da Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavi görürken eğitimine devam eden öğrencilerle birlikte yaşadıklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şunları söyledi:
“Türkiye son 20 yılda eğitimde okullaşma oranlarını kısa sürede yüzde 95’lerin üzerine çıkartan nadir ülkelerden bir tanesi. Aynı zamanda özel eğitime ihtiyacı olan ya da hastanede tedavi gören çocuklarını ihmal etmeyen, hastalığından dolayı evde kalan çocuklarına da öğretmen göndererek eğitim hizmeti sunan bir sisteme sahibiz. Bugün İstanbul’un güzide hastanelerinden bir tanesi olan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ndeki sınıflardaki öğrencilerimize karnelerini verdik. Öncelikle bu öğrencilerimizi kutluyorum. Tedavilerinde Allah’tan acil şifalar diliyorum.

51 HASTANE SINIFIMIZ VAR

MEB’e bağlı 51 tane hastane sınıfımız var. Bakanlık olarak ihtiyaç olunan her noktaya eğitim hizmetini sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün 19 milyon öğrencimiz karne aldı. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. İyi tatiller diliyorum. Tüm öğretmenlerimizi de kutluyorum, fedakarlıklarından dolayı tebrik ediyorum.

TÜM ÖĞRENCİLERE KİTAP SÜRPRİZİ

Bugün iki tane sürprizimiz var. Bir tanesi karne alan tüm öğrencilerimize bugün kitap hediye ediyoruz. 81 ilde 922 ilçede karne ile birlikte bir kitap hediye ediyoruz. Öğrencilerimizden istirhamımız bu kitapları 15 gün içinde okumaları. İkincisi geçen yaz ilk kez bilim sanat matematik ve İngilizce yaz kursu açmıştık. Yaklaşık 1 milyon öğrencimiz bu kurslardan yararlandı. Bu sene de bu iki haftalık tatilde kış kursu açıyoruz. Tüm öğrencilerimizi bu kurslara bekliyoruz.

Hastane Yolunu Trafiğe Kapatıp Asker Eğlencesi Yaptılar Hastane Yolunu Trafiğe Kapatıp Asker Eğlencesi Yaptılar

Ayrıca, 6 Şubat’ta ikinci dönem başladığında ise tüm okul öncesi öğrencilerimize yemeklerini ücretsiz olarak ulaştıracağız. Bir de ortaöğretimdeki seçmeli derslerle ilgili bir uzatma haberimiz var. 31 Ocak’a kadar öğrencileriz seçmeli derslerini seçeceklerdi. Bunu 10 Şubat’a kadar uzatıyoruz.”

Editör: Ertuğrul Gülmez