Hastanede vardiyalı şekilde hizmet verdiklerinden bahseden Oruç, kadın doğum servisinde kalabalık bir ekibin görev yaptığını da sözlerine ekledi.

“Çabuk adapte olduk”

Oruç, yoğunluğu başarılı bir şekilde azaltmaya ve birbirlerine yardımcı olmaya çalıştıklarına değinerek, “Burada çalışmak çok farklı. Çadırlarda kalıyoruz, burada hasta bakıyoruz. Sahra hastanesini haberlerde görmüştük ama şu an onun içinde çalışıyor olmak değişik geliyor. Bazı kaygılarımız oldu ama şu anda bir sıkıntımız yok. Çabuk adapte olduk.” dedi.

Günde 100 hasta muayene oluyor

Polikliniğin oldukça yoğun olduğunu belirten Oruç, günde ortalama 100 hastanın muayene olduğunu söyledi.

Doğum esnasında gelen hastaların büyük çoğunluğunu mümkün olduğunca sevk ettiklerini belirten Oruç, şu sözleri kullandı:“Sadece son dakika, sevk edemeyeceğimiz durumlar olduğu zaman doğumları gerçekleştiriyoruz. Genelde kontrolleri olan gebe hastalar geliyor. Deprem olduktan sonra 68 normal doğum gerçekleşti. Dün 06.00’da bir doğum gerçekleştirdim. Bebek ve anne iyiydi. Genelde sıkıntı olmuyor ama yataklı servisimiz olmadığı için bebek ve anne, doğum sonrası yataklı hastanenin olduğu bir servise gitmesi gerektiği için takip amaçlı sevklerini gerçekleştiriyoruz.”

Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti! Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti!

(Kaynak: AA)

Editör: Sinan Yıldırım