İçişleri Bakanlığı memur alımı yapıyor. 2023 yılı içerisinden açılan boş kadro kapsamında istihdam edilmek üzere Bakanlık bünyesine 300 İl Planlama Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Ankara'da yapılan sözlü Uzman Yardımcılığı sınavına katılmak isteyen adaylar bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Peki Uzman yardımcılığı giriş sınavına şartlar nedir? Sınav başvuru bilgisi nedir ve başvuru değerlendirmesi nasıl yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2431 Sözleşmeli Personel Alacak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2431 Sözleşmeli Personel Alacak

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı Yapıyor!

Bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 7 fakrlı alanda 300 memur alımı gerçekleştirecek. Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere aşağıdaki bölümlerden memur alımı gerçekleştirilecektir.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Bakanlık başvurusu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca, Yukarıdaki bölümlerde en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerden mezun olmuş olmak, 35 Yaşını tamamlamış olmak ve Yukarıdaki tabloda belirtilen KPSS puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvuru Ekranı Açıldı!

İçişleri Bakanlığı 300 kişilik İl Planlama Uzman Yardımcısı alımı için başvurular az önce başladı. Adayların merakla beklediği süreç başladı. Başvurular aşağıdaki tarihler kapsamında gerçekleştirilecek. Ayrıca Elektronik ortamda başvuru alınacak.

Başvuru Tarihleri: 30 Ocak - 3 Şubat 2023

Nasıl Başvuru Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı az önce başvuru sürecini başlattı. Bakanlık resmi İnternet adresi üzerinde duyurulmuş olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru”duyurusu ile sisteme e-Devler şifresi ile giriş yaparak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında hiç bir başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvurular en geç 3 Şubat 2023 saat 17:00 a kadar yapılacak olup bu tarihe kadar “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda yapmaları “Başvurumu Tamamla” butonuna basmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyecek olup, bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Editör: Sinan Yıldırım