Bugün sabah 08:30 sıralarında Konya’da meydana gelen kazada az kalsın Yük taşıyan kamyon, sisli ve buzlu yolda kazaya müdehale eden 112 acil ambulans, itfaiye ve polis ekiplerine çarpacaktı. Bir benzerini yaşadığımız Gaziantep ambulans kazasında bir çok kayıplarımız vardı.

Konya’ya 30. KM Ereğli yolu, İsmil Mahallesine 7 km kala meydana gelen kazada alınan bilgilere göre;
Fotoğrafta görülen mavi renkli aracın arza yapması sonucu park halinde yolda dururken arkadan gelen siyah renki araç sürücüsü buzlu ve sisli yoldan sebep kayarak çarptı.Olayın ihbarı sonrası olay yerine çok sayıda Ambulans, İtfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

Ambulans ekibi ve polis ekibinin ulaşmasından bir kaç dakika sonra polisler duba yerleştirirken Sisten dolayı uzak mesafeyi göremeyen kamyon sürücüsü dubaları altına alarak kaymaya ve dönmeye başladı.

Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek

“Bir kez daha dönseydi yaralıyı ve ambulans ekibini altına alacaktı “

İkinci ekip olarak gelen ambulans ekibi siyah arabada ki yaralıya müdehale ederken Polislerin “kaçın kamyon geliyor” bağırmasıyla şoka uğradıklarını ifade ettiler..

Polis ve itfaiye ekipleri son anda şarampole koşmasalardı kamyon altında kalacaklardı..

Bu olayda Ambulans sürücüleri ve çalışanları tedbirlerini önceden alıp kaza ilerisinde güvenli alana ambulansları park etmişler.
Kaza sonucu 5 vatandaş yaralandı. Yaralı vatandaşlar ambulans ekiplerince  hastanelere nakledildi.

Editör: Sinan Yıldırım