Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesinde bulunan Şanlıurfa eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde su baskını yaşandı.

Hastanenin -1'nci katında bulunan“Çocuk Yoğun Bakımı" sular altında kaldı. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü hastalarınMehmet Akif inan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiğini duyurarak

"İlimizde meydana gelen yoğun yağış sebebiyle Şanlıurfa eğitim ve Araştırma Hastanesi -1 katı 'Çocuk Yoğun Bakımda' su seviyesi yükseldiği gözlenmiştir. Su seviyesi yükselmeye başladığından itibaren hastaların ivedilikle Mehmet Akif inan Eğitim ve Araştırma hastanesine ambulanslarla sevki gerçekleştirilmiştir Hasta nakli sırasında herhangi bir sağlık sorunu yaşanmamıştır.

O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak

Yoğun bakımda su tahliye çalışmaları devam etmektedir. Sağlık çalışanlarımız yaşanabilecek olumsuzluklara karşı teyakkuz halindedir" denildi.

Su baskını amatör kameralara yansıdı ve en hijyenik olması gereken kurumların başında gelen hastanede klozetten dahi suların fışkırdığı görüldü.

VALİ DE HASTANEYE GİTTİ

Öte yandan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da hastaneye giderek incelemelerde bulundu ve "Şanlıurfa Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastane'mizin yoğun bakım servisi şiddetli sağanak yağıştan etkilenmiş olup, serviste tedavi gören hastalarımız başka hastanelere sevk edilmiştir. Bu konuda gerekli tüm tedbirlerimiz alınmıştır" dedi.

Editör: Sinan Yıldırım