Kahramanmaraş merkezli 10 ili yıkan iki deprem sonrası 1999'dan beri beklenen büyük İstanbul depremi henüz akıllara geldi. İstanbul'daki yıllara direnen ve köklü hastaneler de depremi yaşayacağı günü beklemeye mahkum edildi. 10 ilde 44 bini aşan can kayıpları sonrası sağlık kurumları gündemde yeni yer bulabildi. Dün alınan ani kararla birlikte İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi binasının büyük bir kısmının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle kapatılmasına karar verildi.

Cerrahpaşa'nın ardından bugün ise Kağıthane Devlet Hastanesi'nin taşınacağı açıklandı. Hastanenin 10 Mart'ta taşınacağı bildirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da "İstanbul Kağıthane Devlet Hastanemiz, Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir" dedi.

Cemil Taşçıoğlu Hastanesi onkoloji binası kapatıldı

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) harekete geçerek riskli hastaneler için İl Sağlık Müdürlüklerine yazı yazdı. SES'in girişimleri sonrası Cemil Taşçıoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin onkoloji binası kapatıldı.

Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti! Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti!

Baltalimanı da taşınacak

Karar.com'dan Eda Narin'in hastane çalışanlarından aldığı bilgiye göre, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin de taşınacağı öğrenildi. Hastanenin mart ayında Sarıyer Çayırbaşı Hamidiye Etfal Hastanesi'ne taşınması bekleniyor.

Sarıyer'de bulunan İstinye Devlet Hastanesi'nin de taşınacağı iddiaları gündemde. Başhekimliğin toplantı yaptığı ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün ise konu hakkında çalışmalara başladığı iddia edildi.

Editör: Sinan Yıldırım