Sağlık Bakanlığı tarafından Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne 4 tam donanımlı ambulans gönderildi. 4 ambulans ile birlikte Konya 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesindeki 86 istasyonda hizmet sunan ambulans sayısı 132’ye ulaştı.

Ambulans teslimleri öncesi kısa bir konuşma yapan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “2022 yılında 7 milyon kilometre yol kat ederek 205 bin vakaya dakikalar içerisinde ulaşan 112 ekiplerimiz, filomuza yeni eklenen ambulanslarımızla daha kaliteli ve hızlı hizmet sunacaklardır. Son gelen ambulanslarımız ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü ambulans filomuz, 1 helikopter, 2 yeni doğan, 3 paletli, 2 motorize, 1 obez, dört sedyeli 2 ambulans ve 121’i normal olmak üzere toplamda 132 rakamına ulaşmıştır. Bu güçlü araç filosunu ilimize kazandıran Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim” dedi.7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarına, çağdaş standartlarda 112 istasyonları kazandırma kararlılığı ile çalıştıklarını da belirten Prof. Dr. Koç, “Fiziki şartları oldukça kötü durumda olan 39 istasyonumuzu dört yıl gibi kısa bir sürede hayırseverlerimiz, belediyelerimiz ve Bakanlığımızın gönderdiği bütçeyle yenilemeyi başardık. İnşaatı devam eden ya da ihale aşamasında olan 23 istasyonumuzla ilgili olarak da çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Toplamda 62 istasyonumuzu yenileme hedefimize inşallah en kısa sürede ulaşmayı arzu ediyoruz” diye konuştu. 

Ambulanslar, İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ve hizmet başkanları tarafından 112 acil servis istasyon sorumlularına teslim edildi. Sağlık ordusunun filosuna katılan yeni ambulanslar, dualar eşliğinde görev yerlerine uğurlandı.

Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı

Şehrimizde hizmet sunacak olan tam donanımlı ambulansların Kulu, Seydişehir, Bozkır ve Çeltik ilçelerinde hizmet verecekleri açıklandı.

Editör: Sinan Yıldırım