Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı

Fahiş seviyelere ulaşan kiraların, büyükşehirlerde yaşayan birçok ailenin bütçesini aştığı gözlemleniyor. Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz, geçmişte memurlara yapılan lojman yardımının tekrardan hayata geçirilmesi konusunda iktidara çağrıda bulundu. 

Milli Gazete'den Ali Ekber'in haberine göre; Savunma, Büro ve Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) Genel Başkanı Tuncay Cengiz, son dönemde artan kira fiyatları üzerine memurların geçinmekte zorlandığını ve bu alana ilişkin yeni düzenlemenin şartı olduğunu söyledi.

Kira sorununun sadece Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde yaşanmadığını, bütün büyük illerde ve 81 ilde yaşandığını ifade eden Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz, "Şu anda memur maaşları birçok şehirde kira ücretlerinin altında kaldı. Birçok şehirde kira ile eşitlendi. Birçok yerde de artık kira fiyatları memur ücretlerine yakın hale geldi. Bir an önce bu girdaptan memurların kurtulabilmesi için; sadece 3 büyük şehri ya da büyükşehirleri değil, 81 ili düşünerek bir kira yardımı yapılması lazım" dedi.

Editör: Sinan Yıldırım