Emekliye ara zamdan sonra memurlarda hakları olan ek zam talebi ile Twitter'da hakkı olan ek zammı talep ediyor. Her ay artan enflasyon sebebi ile eriyen maaşları, düşen refah seviyeleri, alım gücü karşısında seçim öncesi ek zam talebi ile Twitter'da seslerini duyurmaya çalışıyorlar. 

Her kurumun personellerinin bakanlık bazında eksikleri, özlük hak kayıpları, maaş kayıpları gibi durumlar söz konusudur.

Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor

Sağlık Camiası her ay ne zaman yatacağı belli olmayan 4-5 kalem maaş almaktadır. Sağlık personellerinin en büyük sorunlarından biri bu olup her geçen ay enflasyon karşısında düşen alım gücüne bir nebzede olsa fayda sağlanması amacı ile ek zam talep etmektedir. 4-5 kalem maaş ise tek kalemde birleştirilmeli ve refah seviyesini yükseltecek düzenlemeler yapılmalıdır.

Bazı sendikalar hem sağlık personellerine hem tüm memurlara kulaklarını tıkamıştır. Özlük haklarının iyileştirilmesi, tek kalem maaş ve ek zam için herhangi bir girişimde bulunmayıp memnun olduklarını göstermektedirler.

Memura ek zam şarttır. Sağlık personeliyiz olarak, tüm sağlık camiasının ve memurlarımızın haklarını sonuna kadar aramaya devam edeceğiz.

Sağlık Personeliyiz

Editör: Ertuğrul Gülmez