Tek kriter Lisans mezunu olmak olunca verimlilik kriterleri, karne parametreleri anlamlı olmayınca asrın felaketinin yaşandığı deprem günlerinde gündem bir müdürün ataması oldu.

Karabük Net'de yer alana haber;

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü (Başhemşire) atamasına doğan tepkilerin ardından kararın tekrar gözden geçirildiği ve atamanın iptal edildiği belirtildi.

O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak

KBÜ E.A. Hastanesi’ne Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak ataması yapılan Anestezi Teknikeri Fatih Tekelioğlu’nun, AK Parti’de Sağlıktan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kazım Çamlı’nın ablasının damadı olduğu öğrenilince büyük tepkiler oluşmuştu.

Bu tepkilerin yanı sıra, hastanede görev yapan hemşirelerin tamamına yakının kadın olduğu ve anestezi teknikeri bir erkek memurun Başhemşire olarak atanmasına da sağlık camiasında tepkiler doğmuştu.

Edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanlığına önerilen isim geri çekildi ve atama iptal edildi. Önümüzdeki günlerde KBÜ E.A. Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ataması ile ilgili yeni bir ismin belirleneceği de ifade edildi.

Editör: Ertuğrul Gülmez