15 Mart 2023 tarihli ve 32133 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü görevine atananan Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet TEKİN, 2018 yılında devralmış olduğu Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinden ayrıldı.
Adil yöneticiliği ve mütevazı kişiliği ile çalışma arkadaşlarının gönlünde taht kuran Genel Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet TEKİN' e sağlık hizmetlerine yaptığı katkılar, başlattığı yeni projeler ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkür edilerek çiçek ve plaket takdim edildi.

Dr. Serkan Telli Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Oldu Dr. Serkan Telli Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Oldu

Prof. Dr. Ahmet TEKİN

1972 Karaman doğumlu olan TEKİN, ilk, orta ve lise eğitimini Karaman’da tamamlayarak 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1996 - 1997 yılları arasında Karaman Adliye-Cezaevi Kurum Hekimliği yaptı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Genel Cerrahi Uzmanı oldu ve bir yıl süre ile özel bir hastanede uzman hekim olarak çalıştı. 2005 - 2006 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Uzman Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2006 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak ataması yapıldıktan sonra 2006 - 2007 yıllarında Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezinde solid organ (Karaciğer, Böbrek ve Pankreas) nakli konusunda eğitim aldı. 2010 yılında Doçent unvanı alan TEKİN, 2012 - 2015 yılları arasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü ve 2015 yılında da aynı kurumda Başhekimlik görevine atandı. Bu görevinin yanı sıra eş zamanlı olarak Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü de yürütmüştür.

22.10.2018 tarihi itibarı ile atandığı Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine devam etmektedir. Birçoğu uluslararası dergilerde olmak üzere 100’ün üzerinde yayımlanmış makalesi ve araştırma yazısı bulunan TEKİN, evli ve üç çocuk babasıdır.

Editör: Sinan Yıldırım