Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Kars, Erzurum, Manisa, Bursa, Sakarya ve daha birçok ilden aralarında doktor, hemşire ve sağlık memurları bulunan sağlık çalışanları deprem bölgesindeki vatandaşlara yardım için yola çıktılar. Sosyal medyada da birçok doktor, gönüllü olarak deprem bölgesine gittiğini ve bölgede çok fazla sağlık çalışanına ihtiyaç olduğunu duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında, "Bölgede Bakanlığımız tarafından görevlendirilen 4 bin 221 sağlık personeli görev yapıyor. Bu sayı da gönüllüler ve görevlendirmelerle artış halinde." ifadelerini kullandı.

Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor

BÖLGEDE 4 BİN 221 SAĞLIK PERSONELİ GÖREV YAPIYOR

813 Ambulans ve 227 UMKE Timi'nin afet bölgesinde olduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sayıları, ülke genelinden bölgeye yeni intikal edenlerle artıyor. Bölgede Bakanlığımız tarafından görevlendirilen 4 bin 221 sağlık personeli görev yapıyor. Bu sayı da gönüllüler ve görevlendirmelerle artış halinde." dedi.

AMELİYAT ÖNLÜĞÜ İLE HAVALİMANINA GELDİ

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Genel Cerrahi Asistanı Dr. Ahmet Barcın, AFAD'ın çağrısının ardından üzerindeki ameliyat önlüğü ile hastanedeki görevinden çıkarak deprem bölgesine yardıma gitmek için İstanbul Havalimanı'na geldi. Acil durum çağrısı kendilerine ulaştıktan sonra genel cerrahi bölümünde görevli 4 doktor olarak deprem bölgesine gitmeye karar verdiklerini dile getiren Barcın, hiçbir hazırlık yapmadan hemen yola çıktıklarını söyledi.

Editör: Sinan Yıldırım