Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir doktor hasta yakını tarafından şiddete uğramasının üzerine Hekimsen’den yeni bir açıklama geldi.

Buna göre hekimler 8 Mayıs Pazartesi günü iş bırakma kararı aldı. Hekimsen’in sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada; “Sendikamız Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meslektaşımıza yapılan saldırı nedeniyle 08. Mayıs 2023 tarihi için 1 günlük iş bırakma kararı almıştır” denildi.

Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması

NE OLMUŞTU?

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çocuk acil servisini basan bir hasta yakını çocuğuna damar yolu açılamadığı ve kolu şiştiği gerekçesiyle doktora saldırmıştı. Hekimsen Doğu Marmara Şubesi’nden yapılan açıklamada; “Konuyla alakalı avukatlarımız hukuki sürecin takipçisidir. Doktorlarını siyasi rant uğruna halkın önüne atanlar, doktor dövebiliyoruz diye övünülecek bir  sağlık sistemi inşa edenler şunu bilmeliler ki bu sistemi Hekimsen olarak değiştireceğiz” ifadeleri kullanılmıştı.

Editör: Sinan Yıldırım