Hastane Yolunu Trafiğe Kapatıp Asker Eğlencesi Yaptılar Hastane Yolunu Trafiğe Kapatıp Asker Eğlencesi Yaptılar

Sibel ve Yasin Küçük çiftinin 3 çocukları. Deniz yaklaşık 1,5 yıl kadar önce Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde özel bir hastanede dünyaya geldi. Ailenin iddiasına göre sezaryanla doğum yapıldığı sırada küçük Deniz'in başında hiç silinmeyecek belki de ömrü boyunca taşıyacağı kesik izi kaldı.Doğumun ardından baba Küçük hemen Çorlu Adalet Sarayı'nın yolunu tutarak sorumlular hakkında şikayetçi oldu. O günden bu yana soruşturma devam ediyor. Küçük ailesi de bir an önce soruşturmanın tamamlanmasını ve sorumluların cezalandırılması için dava açılmasını bekliyor.

"DOKTOR 'ÖNÜMDEN ÇEKİLİN, TAMPON YAPIN' DİYE BAĞIRIYORDU"

CNN Türk'e konuşan anne Sevgi Küçük, "Psikolojimiz çok bozuldu bizim ailece. Bebeğim konuşabilecek mi, hareket edebilecek mi diye geçti aylarımız. Çok etkilendik bu durumdan. Sezaryanla doğum olacaktı. Günümüzü bekliyorduk. Günümüze daha 12-13 gün vardı. Bütün gece iğne verdiler. Sabah 08.30 gibi doktor geldi. Doğuma aldılar beni, belden aşağımı uyuşturdular. Kendimdeydim doğuma girdiğimde. Daha sonra kestikleri gibi doktorun çığlıklarını duydum. 'Önümden çekilin, tampon yapın' diye bağırıyordu doktor. Karnımda filan baskı hissettim ve ya onlar bayılttı ya kendim bayıldım bilmiyorum." dedi.

"EN AZ 50-60 TANE DİKİŞ VARDI KAFASINDA"

Baba Yasin Küçük ise şunları söyledi; Ameliyattan sonra yukarı odaya geldiler. Kendi doktorumuz, 4-5 tane doktor geldi. Bana dediler ki; 'Yasin bey çocuğunuz da 1-2 santim çizik var kafa derisinde' dediler. Çocuğu yoğun bakıma gidip gördüğümde bandajlarını açtırdım. Biraz çizik değil 15 santim çizik ve yırtık. En az 50-60 tane dikiş vardı kafasında. Bize orada da yalan konuştular.

"BU KALICI BİR İZ"

Mağdur ailenin avukatı Gizem Gonce de açıklamasında, "Doktor sezaryan için müvekkelimin karnını keserken çocuğun başını neşterle kesmiş. Küçük Deniz yaklaşık 1,5 yaşında ve yaşamış olduğu bu durumdan sonra baş ağrıları da meydana geliyor. Bu durum aslında bir doktor ihmali sonucu meydana geldi. Ve küçük Deniz ile hiç kimse sonrasında ilgilenmedi. Hala kalıcı olarak baş kısmında hasarlar mevcut ve bu kalıcı bir iz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Hürriyet

Editör: Ertuğrul Gülmez