Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Çanakkale Şubesi, yaptığı basın açıklamasında, Gökçeada Devlet Hastanesi’nde usulsüzlükler ve baskılar olduğunu iddia ederek bu duruma son verilmesini istedi.

Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek

Gökçeada Devlet Hastanesi önünde toplanan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Çanakkale Şube üyeleri, pankart açıp, Gökçeada Devlet Hastanesi’nde usulsüzlükler ve baskılar olduğunu iddia ederek bu duruma son verilmesini istedi.
SES adına şube yönetiminden Murat Dağdelen’in okuduğu açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Bugün burada, liyakatsiz İdarecilerin ayrımcı ve kayırmacı anlayışını, keyfi olarak yarattıkları usulsüzlükleri, personele uyguladıkları baskıları, kamuyu uğrattıkları zararı, -Gökçeada Devlet Hastanesi nezdinde- sağlık sistemimizin içine düşürüldüğü utancı bir kez daha ifşa etmek için toplandık. SES Çanakkale Şubesi olarak, kısa süre önce yaptığımız basın açıklamalarıyla; Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Ameliyathanesi ve Yemekhanesinde, Ayvacık Devlet Hastanesi’nde yaşanan usulsüzlükleri ve baskıları basına ve kamuoyuna bir bir aktarmıştık. Gökçeada Devlet Hastanesi de uzun süredir benzer kötücül anlayışla yönetilmeye çalışılıyor. Birçok hastanede ve sağlık kurumunda olduğu gibi; “yöneteme krizi”nin pençesinde can çekişiyor. Hastane İdaresinin kendine çeki düzen vermesi, hukuka ve yasalara uygun davranması için İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde başlattığımız girişimimiz de boşa düşürülmüştür. Çanakkale’den görevlendirmeyle gelen 112 Acil personeline fazla mesai yazılmaktadır. Hastane personelinin nöbet saatlerini dolduramaması nedeniyle; 112 sürücü listelerine -daha önce eşi benzeri görülmemiş- bir mesai mantığı uygulanmaktadır. Buna göre aynı ambulansa hem 24 saatlik nöbet, hem de mesai tutan 2 sürücü görevlendirilmektedir. Bu durum her ay 10 bin liralık bir kamu zararı demektir. Nöbet tutan veri hazırlama personellerine fazla mesaiyi yaptırılmayıp, mesai usulü çalışan bazı kişilere fazla nöbetler tutturulmaktadır. İcap usulü çalışan bazı personeller ve birimlere, yapılan değişiklikler 3 ay sonrasında söylenmektedir. Sendikamız tüm gücüyle, fiili meşru mücadelesi ve hukuki desteğiyle yanınızdadır. Gelin birlikte örgütlenelim, birlikte değiştirelim!
Basın açıklamasına CHP 1’inci sıra Çanakkale milletvekili adayı İsmet Güneşhan da katılarak destek verdi.

Editör: Sinan Yıldırım