Uz. Dr. Zeynep Altın, 20 Mart 2023 tarihinde CHP Genel Merkezi’ne müracaat ederek 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde CHP İzmir 2. Bölge Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması

Seçimlerde kazananın İzmir ve Türkiye’nin olmasını umut eden Zeynep Altın, kendisinden ve milletvekili seçildiği takdirde yapacaklarından şu cümlelerle bahsetti:

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları Uzmanı  olarak görev yaptım. Ege Üniversitesi’nde Yaşlı Sağlığı Doktorası yapıyorum. Aktivisti olduğum Türk Tabipleri Birliği İzmir Tabip Odası’nda önceki dönem yönetim kurulu üyesiydim ve kurucu üyesi olduğum Halkların Köprüsü Derneği’nde aktif olarak  çalışmaktayım. İzmir Kent Konseyi Yaşlı Politikaları çalışma grubu üyesiyim.  Ayrımcılık, göç, sağlık politikaları, kadın örgütlenmeleri konularında çok sayıda seminer, panel, çalıştay düzenlenmesinde görev aldım. Bu konularda sahada  da çok sayıda  çalışmada  dayer aldım. Meclis'te başta kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler ve yoksullar olmak üzere tüm ayrımcılığa uğrayanların ve kötü sağlık yönetimi nedeniyle nitelikli sağlık hizmetinden mahrum bırakılan yurttaşlarımız ve aynı kötü politikaların bir parçası olarak  ‘giderlerse gitsinler’ denilerek, ülkesini terk etmek zorunda bırakılan binlerce hekimin sözü olacağım.”

Editör: Sinan Yıldırım