Ali Yalçın, Cumhurbaşkanımızın verdiği sözün, emeğin hakkını teslim edecek ve gelir seviyesini yükseltecek şekilde, Temmuz ayına kadar hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Bu, hem çalışanların haklarını koruma hem de onların yaşam standartlarını iyileştirme anlamında büyük bir öneme sahip.
"En Düşük Memur Maaşı 22.000 TL Olmalı"

Yalçın, ayrıca en düşük memur maaşının 22.000 TL'ye yükseltilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, %6'lık bir Toplu Sözleşme zammı ve enflasyon farkının eklenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar

3600 Ek Gösterge ve Kira Yardımı Talepleri

Ali Yalçın, 1. Dereceye 3600 Ek Gösterge düzenlemesinin yapılması gerektiğini de vurguladı. Ek olarak, memurlara kira yardımı desteği sağlanmasının da önemine değindi.

Yetkili Sosyal Taraflarla İstişare Edilerek Temmuz Ayına Kadar Hayata Geçirilmeli

Yalçın, bu düzenlemelerin Temmuz ayına kadar yetkili sosyal taraflarla istişare edilerek hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.yalcin-22-bin-liranin-ustune-6-zam-ve-enflasyon-farki-eklensin1

Editör: Sinan Yıldırım