Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı 25.200 lirasını nakit, 1.800 lirası kredi kartına para puan, kalan 2.000 lirası ise 6 aylık dönemlerde 2 taksit şeklinde para puan olarak ödenmek üzere maaş promosyon anlaşmasını Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile yapmıştı.

Haber merkezimize gelen bilgilere göre; yapılan anlaşmanın ardından binlerce sağlık çalışanına çeşitli nedenlerle kredi kartı alamadıkları için Ziraat Bankası tarafından para puan liralar ödenmiyor.

İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası

Sağlık Bakanlığı adına Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan maaş promosyon protokolünde, para puanların neden sadece kredi kartına tanımlanmasının kabul edildiği bilinmezken binlerce sağlık çalışanının parasal mağduriyetini kimin gidereceği ise belli değil.

Kredi notu düşüklüğü, takipte olma ve cezalı olmak gibi nedenlerle sayıları 10 binleri bulan sağlık çalışanlarının para puanları hesaplarına hala tanımlanmadı. Kısaca para puan sağlık çalışanları için kara puan olmuş durumda.

Toplamda 3.800 TL tutarındaki para puanı milyarlarca lira kar eden Ziraat Bankası tarafından neden ödenmediği bilinmezken, yüksek enflasyon karşısında geçim derdinde olan sağlık çalışanını Enflasyon canavarıyla beraber Sağlık Bakanlığının da mağdur etmesi gündemdeki yerini koruyor.

Editör: Sinan Yıldırım