Sağlık Personeli Alım Kadroları

Lise Mezunu olan 10 Hemşire, 11 Çocuk Eğiticisi alımı yapılacak.

Lisans Mezunu 7 Diyetisyen, 15 Fizyoterapist, 14 Hemşire

Diğer 208 kişilik kadro ile, 10 Avukat, 20 Bilgisayar İşletmeni, 22 Çocuk Gelişimcisi, 3 Din Görevlisi, 7 Diyetisyen, 3 İstatistikçi, 8 Düz memur, 29 Öğretmen, 30 Psikolog, 30 Sosyal Çalışmacı, 15 Sosyolog, 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacaktır.

ÖSYM tarafından belirlenmiş olan tercih kılavuzuna göre yapılacak olan alımda ilkokul mezunları için alımlar kura şeklinde yapılacak olup diğer bölümlerden ise EKPSS şartı aranacaktır.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verilmiştir;

“Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı kullanılacaktır. İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.”  ifadelerine yer verildi.

Sağlık Personeli Alım Şartları

Hemşire kadrosu için ise ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı – Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı – Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik Sağlık Memurluğu Alanı – Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Çocuk Gelişimcisi alımı için Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Diyetisyen alımı için Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olma şartı aranmaktadır.

Fizyoterapist kadrosunda yapılacak olan alım için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarının birinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Hemşire alımı için Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Personeli Alım İlanı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Personeli Alım İlanı

BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular 5 Ocak 2023 tarihinde başlamış olmakla birlikte son başvuru tarihi ise 13 Ocak 2023 tarihi olarak belirlenmiştir. Engelli KPSS tercihleri yalnızca ÖSYM adresi üzerinden yapılacaktır.

Editör: Ertuğrul Gülmez