Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti! Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti!

Bebeğine doktorunun adını veren Yalaz, yıllar sonra ilk bebeğine hamile olan kızını da aynı doktora götürdü. Doğumun ardından kızının da doktorunun ismini bebeğine vermesiyle dayı ve yeğenin ismi İlteriş oldu. Dr. Yaman, "En son yaklaşık 20 yıl önce doğum yaptığı için Sevgül Hanım'ın kaygıları vardı. Doğumunu sağlıkla gerçekleştirdik, kimliğinin fotoğrafını gönderdiklerinde sürpriz, ismimi çocuklarına verdiklerini gördüm. Yıllar sonra kızı Senem'i de benim takip etmemi rica etti, onun da doğumunu yaptırdık ve o da çocuğuna ismimi verdi, hem dayı hem yeğenin isimleri İlteriş oldu. Benim için çifte mutluluk oldu, meslek hayatımda ilk defa başıma geldi" dedi.

Sağlık çalışanı Senem Nur Özel, 37 yaşındayken hamile kalan annesinin kaygı ve endişesini aynı hastanede görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İlteriş Yaman ile paylaştı. Ardından Dr. Yaman annenin hamilelik sürecini takip ederek bir sıkıntı olmadığını iletti. Yaklaşık 8 yıl önce anne Sevgül Yalaz, takip ve tedavi süreçlerinin ardından bebeğini sağlıkla kucağına alırken çocuğuna doktorunun ismini vererek sürpriz yaptı. Dr. Yaman ise bebeğin kimliğini görünce hem şaşkınlık hem mutluluk yaşadı. Bugün Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde görev yapan Dr. Yaman, bir süre önce ilk bebeğine hamile kalarak, kendisine başvuran Senem Nur'a da doktorluk yapmaya başladı. 9 ayın ardından Senem Nur da normal doğumla bebeğini sağlıkla kucağına aldı. Annesi gibi kızı da bebeğine İlteriş ismini verirken, dayı ve yeğen doktorlarının ismini almış oldu. Duruma hem hastane çalışanlarının hem ailesinin şaşırdığını anlatan Dr. Yaman, durumun meslek hayatında ilk olduğunu söyleyerek, duygularını dile getirdi. Anne kız ise Dr. Yaman ile hasta doktor iletişiminin yanı sıra aile gibi olduklarını anlatarak, çocuklarının da ileride onun gibi bir hekim olmasını istediklerini ifade etti.

“Meslek hayatımda ilk defa başıma geldi"

Anne ve kızın çocuklarına kendi ismini vermesine önce çok şaşırdığını sonra çok mutlu olduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Yaman, "Bu süreç ilk Sevgül Hanım ile başladı. Güzel bir gebelik sürecini tamamladık normal doğumla birlikte bundan 8 yıl önce ilk adaşım İlteriş dünyaya geldi. Daha sonra Sevgül Hanım memnuniyetinden dolayı yıllar sonra kızı Senem'i benim takip etmemi rica etti. Kızını da takip ettik, onun da doğumunu gerçekleştirdik. Senem Hanım'ın da çocuğunun adı İlteriş oldu. Hem anne Sevgül hem Senem Hanım'ın ikisinin de normal doğumlarını yaptırdık. Bundan sonraki süreçte anne ve bebek sağlığı açısından biz her zaman burada olacağız. Sevgül Hanım'ın uzun yıllar sonra gelen bir gebelik olduğu için kaygıları, tereddüdleri vardı çünkü en son yaklaşık 20 yıl önce bir doğum olmuştu. Sonra benim için sürpriz olan şey; kimliğinin fotoğrafını gönderdiklerinde ismimi çocuklarına verdiklerini gördüm, yani bir adaşım oldu. Meslek hayatımda ilk defa başıma geldi. Doğum yaptırdığım bebeğimizin adı İlteriş oldu, mutlu oldum. İlk defa yaşadığım için gurur duydum. Daha sonrasında benim için çok sürpriz olan bir durum, yine çocuklarının adına İlteriş ismini verdiler. Hem dayı hem yeğenin isimleri İlteriş oldu. Benim için çifte mutluluk oldu. Herkes, ailem çok mutlu oldu, benim mutluluğumu paylaştılar. Anne, babam gurur duydular, doğumunu yaptırdığım bebeklere İlteriş isminin koyulması özellikle anne, babamı çok mutlu etti. Benim ismim biraz farklı olduğu için ben zaten takip ettiğim gebelerin çocuklarına benim ismimi koymasına çok ihtimal vermiyorum. Hem Senem hem annesi ile benzer diyaloglarla normal doğum sürecini yaşadık, ben bunu teşvik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: Ertuğrul Gülmez