İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yeni yerleşkesi Yeşilköy’deki Murat Dilmener Hastanesi’nde hasta yatarken yoğun bakım odasının boyanmasına soruşturma açılıyor.

1 Milyon 123 Bin 211 Depremzedeye Sağlık Hizmeti Verildi 1 Milyon 123 Bin 211 Depremzedeye Sağlık Hizmeti Verildi

Fakülte dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, “Hasta orada yatarken boya badana yapılması kabul edilebilir değil” dedi.

Fotoğrafı çekenle ilgilenmediğini, yoğun bakım ünitesindeki tüm hastaların merkezi bir kayıt sistemi üzerinden gözlemlendiğini belirten Gönen, şunları söyledi: “Fotoğrafı çeken ne amaçla çekerse çeksin bizim (hasta varken boya-badana yapılması) sağlık sisteminde kabul edebileceğimiz şey değil. Orada, o anda çalışanların, klinik sorumlusu hemşire, sorumlusu hekim, hastane müdürünün savunmalarını alacağım. Boyacıya bir şey diyemezsiniz. ‘Boya’ derler boyar. Asıl sorumlu hasta oradayken izin verenler.”

‘24 ameliyathane iki ayda bitecek’

Sıkıntılarının büyük olsa da hastanenin düzene girmeye başladığını ifade eden Gönen, asıl yerleşkenin üst kısmının inşaatın başlaması için teslim edildiğini söyledi. Hastanenin bulunduğu arazinin birinci derece SİT alanı olmasının işleri yavaşlattığını öne sürdü.

Zorlukları bulunsa da Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi’nin bir alan açtığını belirten Gönen, koşulların daha iyi olması için çabaladığını ve çalıştığını da sözlerine ekledi.

Gönen ayrıca, yeni yerleşkede 24 ameliyathanenin yerinin belli olduğunu ve inşaatlarının başladığını söyledi ve müjde verdi: “Cerrahpaşa’da dört, Murat Dilmener’de dört ameliyathanemiz vardı. Yeni 24 ameliyathane iki ayda bitiyor.” 

Kaynak: Diken

Editör: Ertuğrul Gülmez