Emektar hemşirenin idareciler tarafından çağırıldığı ve 24 saat olan nöbetleri 16 saate düşürmesi istendiği, hemşirenin ise ekip arkadaşlarının nöbet ücretlerini düşürmenin doğru bir çözüm olmadığını ifade etmesi üzerine “biz öyle uygun gördük” yanıtını aldığı ifade edildi.

İmzadan çıkmış, başhekim ve sağlık bakım hizmetleri müdürünün imzaladığı, onaylı listede değişiklik yapamayacağını, ancak görev yazısı verilirse yazıya istinaden değiştirebileceğini ifade eden hemşireye  bir sözümle iş yapmayacaksın ben bu koltukta neden oturuyorum denildiği ve sonrasında mobbing sürecinin başladığı iddia edildi.

Birim sorumluluğundan alınan ve bir yıl sonra tutanak tutularak açılan soruşturma sürecinde emre itaatsizlikten kınama cezası verilen hemşirenin 3 ay ek ödemesinin de kesildiği öğrenildi.

Mobbinge maruz kalan, maddi ve manevi açıdan zarar gören hemşirenin 50 km uzaklıktaki ilçeye, disiplin soruşturmasına istinaden denilerek tayin edildi. Yargıya başvuran ve yürütmeyi durdurma kararı ile geri dönen hemşire iki ay sonra eski soruşturmasına istinaden tekrar aynı ilçeye gönderildi. Hemşirenin yaşadıkları sosyal medyada büyük tepki topladı.

Editör: Sinan Yıldırım