Koca'nın açıklamaları şöyle:

İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası

Deprem bölgesinde enkazda çalışan görevlilerin tetanos aşılarını yaptık. Depremzedelerin tetanos aşıları da yapıldı. Depremde hafif de olsa yara almışsanız sizlerden tetanos aşılarınızı ihmal etmemenizi istiyorum.

Ortaya çıkan toz da risk taşıyordu. Bunu önlemek için 2 milyondan fazla N95 maske dağıttık. Yoğun şekilde devam eden enkaz kaldırma çalışmalarında da maske kullanımı asla ihmal edilmemelidir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN DÜZENLEMELER

Bölgedeki sağlık çalışanları için yeni düzenleme yapıyoruz. Öncelikli olarak gönüllülüğü kolaylaştırıyoruz. Tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımızın gönüllülük talebi için başvuru formu oluşturuldu. Gönüllülük başvuruları için Bakanlığımızca ihtiyaç doğrultusunda görevlendirme yapılacak.

Bir diğer düzenlemeyi, görev yeri deprem bölgesi olup başka ile atanmak isteyen sağlık çalışanları için yaptık. Bu arkadaşlarımızın tayin talep başvuruları, Personel Bilgi Sistemleri üzerinden alınacaktır.