Başhekim Yardımcısının eleştirilmesine oldukça içerleyen Hastane Başhekimliği açıklama yaparak Sendika Başkanı ve Yardımcısının yaklaşımını kınadı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği, devam eden toplu iş sözleşmesi süreci ile ilgili duyuru yayımladı.

Söz konusu duyuruda;

"Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası ile Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri arasında devan etmekte olan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 7. olağan toplantısı, 30 Mart 2023 tarihinde yapılmış ve üniversitemiz Komisyon Başkan Vekili sıfatıyla Başhekim Yardımcımız değerli bilim insanı Doç Dr. Mustafa Çelik temsil etmiştir.

O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak

Müzakereler sırasında hem komisyon toplantısının yapıldığı salonda sendika temsilcilerinin, hem de toplantı sonrası hastanemiz önünde yapılan basın açıklamasında sendika başkanı ve başkan yardımcısının, Başhekim Yardımcısı hocamıza yönelik sözleri üniversitemizce büyük üzüntü ile karşılanmıştır. Üniversitemizin değerli bir bilim insanına yönelik yapılan bu kabul edilemez yaklaşımı Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği olarak kınıyoruz.

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri yalnızca şehrimizin değil, yoğun olarak bölge halkının da tercih ettiği güzide bir kurumdur. Verilen sağlık hizmetinin kalitesinde sendika tarafından temsil edilen veri hazırlama, temizlik ve hasta bakımı ile yardımcı sağlık hizmetleri alanındaki personelimizin katkıları çok değerlidir. Üniversitemiz hastanelerinin; akademisyeni, memuru ve işçi ile birlikte ortaya koyduğu bu nitelikli sağlık hizmetinin sürdürülmesi ve daha da güçlü hale getirilmesi en önemli önceliklerimizden biridir. Bu nedenle belirli kitlelere karşı sorumlu olan kişilerin; akademisyeni, meöuru ve işçisiyle bir bütün olarak temsil edildiği Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri'nin kurumsal kimliğine zarar verecek hareketlerden kaçınması ve özellikle hassasiyet göstemesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Editör: Sinan Yıldırım