Avusturya’nın Steiermark eyaletinde 61 yaşındaki bir kişinin sahte belgelerle açtığı muayenehanede, 6 yıldır çok sayıda hastayı muayene ettiği, aşı yaptığı ve küçük cerrahi müdahalelerde bulunduğu ortaya çıktı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Steiermark Savcılığı Sözcüsü Hansjörg Bacher, basına yaptığı açıklamada, sahte doktorhakkında evrakta sahtecilik, kasıtlı yaralama, tıp eğitimi olmadan insanları muayene etmek suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu.

15 Ocak’ta Geçerli Olacak Memur Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak? İşte Liste Liste Zam Oranları 15 Ocak’ta Geçerli Olacak Memur Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak? İşte Liste Liste Zam Oranları

Bacher, söz konusu sahte doktorun Steiermark’ın Kitzeck kasabasında 6 yıldır muayenehanesinin bulunduğunu, burada yaklaşık 126 hastayı muayene ettiği, bu hastaların bazılarına yanlış tedavi uyguladığı, aşı yaptığı ve küçük cerrahi müdahalelerde bulunduğunun tespit edildiğini söyledi.

BAZI HASTALAR HASTANEYE KALDIRILDI

Sahte doktorun yanlış tedavi uyguladığı 2 hastanın sağlık sorunları yaşadığını kaydeden Bacher, bir diğer hastanın ise hastaneye kaldırıldığını, tedavisinin burada devam ettiğini söyledi.

Bacher, çok sayıda kişinin şikayette bulunduğu sahte doktorun bu ayın sonunda, evrakta sahtecilik, tıbbi eğitimi olmadan hasta muayene etmek ve kasıtlı olarak insan yaralamak suçlarından hakim karşısına çıkacağını bildirdi.

AKILLARA AYŞE ÖZKİRAZ'I GETİRDİ

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına girdikten sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz Ekim ayında tutuklanmıştı.

Editör: Sinan Yıldırım