Bursa başta olmak üzere İstanbul ve diğer illerden 90 sağlık personeli gönüllü olarak deprem bölgesine geldi. Ancak yaşanan depremin ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesinin tahliye edilmesi kararının ardından Hatay İl Sağlık Müdürlüğünün gönüllü sağlık personellerini geri gönderdiği ileri sürüldü.

Antakya ilçesindeki Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gören hastalar da tahliye edilerek, sahra hastanesine nakledildi.

Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti! Dr. Mustafa Soysal Hayatını Kaybetti!

Deprem bölgesinde gönüllü olarak sağlık hizmeti vermek isteyen sağlık personelleri Hatay İl Sağlık Müdürlüğünün aldığı geri gönderme kararı sonrasında havaalanına gittikleri ve burada beklemeye başladıkları öğrenildi.

Deprem bölgesinde bulunan sağlık tesislerinde, insanlığını unutan bazı idareciler, işe gelmediği zaman tutanak tutulacağı tehdidi ile sağlık çalışanlarını hastanelerde göreve zorlamaktadır. Öte yandan gönüllü gelen sağlık personellerini ise hastaneye tahliye oluyor gerekçesiyle "size ihtiyacımız yok" denilerek adeta ortada bırakılıyorlar.

Editör: Ertuğrul Gülmez