Aynı zamanda Arabulucu Avukat olan Koca, adaylık gerekçesini açıklarken, “Keyfi yönetim anlayışına son verilmesi, demokrasinin ve Cumhuriyetin değerlerinin yeniden inşa edilmesi sürecine katkı sağlamak için aday oldum” dedi.

“Ben Salağım Servisimden Başka Servise Gittim” Cezası Belli Oldu “Ben Salağım Servisimden Başka Servise Gittim” Cezası Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde adaylık başvurusunu tamamlayan Doç. Dr. İrfan Koca, yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere, ülkemizin geleceği adına önemli bir yol ayrımına doğru hızla yol almaktayız. Bir yandan Cumhuriyetimizin 100. Yılının sevincini ve gururunu yaşarken diğer yandan birçok toplumsal problemler ve acılarla mücadele etmeye çalışmaktayız. Çağdaş ve evrensel değerlerden uzaklaşmış, liyakati yok sayan, halktan kopuk ve halkın derdiyle dertlenmeyen bir yönetim anlayışının ülkeyi getirdiği olumsuz durumları hep birlikte yaşayarak ve üzülerek müşahede ediyoruz” diye konuştu.
Doç. Dr. Koca, şöyle devam etti: “Keyfi yönetim anlayışına son verilerek, zedelenmiş Cumhuriyetimiz değerlerinin, demokrasinin yeniden inşa edilmesi, insan haklarını, fikir ve düşünce özgürlüğünü, eşitliği, liyakati esas alan bir yönetim anlayışının tesis edilmesi elzem hale gelmiştir. Ötekileştirilenlerin, ezilenlerin, kendi öz vatanında parya’laştırılanların, gerçek vatanseverlerin sesi olmak için soyut ve gerçekçi olmayan söylemden, onarıcı eyleme geçmek ve elini taşın altına koyarak sorumluluk almak zaruriyeti hasıl olmuştur.

Kamuoyundan gelen yoğun talep ve söz konusu restorasyon sürecinde nitelikli, aydın ve mücadele ruhu olan yurttaşlara duyulan ihtiyaç üzerine, geleceğin aydınlık ve müreffeh Türkiye’sinin yeniden imarı sürecine, başta sağlık, eğitim, hukuk ve kamu yönetimi alanlarında olmak üzere, akademik bilgi birikimim ve tecrübemle katkı sunmaya karar vermiş bulunmaktayım. Bu bağlamda, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, ülkemizin geleceğine yönelik inşa sürecini gerçekleştireceğine inandığım Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili Aday Adaylığı için başvuruda bulundum.”

Editör: Ertuğrul Gülmez