Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması

dunya-kahraman-hemsireleri-konusuyor-1

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İnayet Topçuoğlu Hastanesi'ndeki hemşirelerin bebekleri korumaya çalıştıkları anları sosyal medya adresinden paylaştı.

Şahin paylaşımına "#GaziantepBüyükşehir İnayet Topçuoğlu Hastanemiz yenidoğan yoğun bakım ünitesinde, 7.7'lik #deprem esnasında minik bebekleri korumak için Hemşire Devlet Nizam ve Gazel Çalışkan tarafından gösterilen gayreti anlatacak kelime var mı?" notunu düştü.

Söz konusu gayret dünyanın da ilgisini çekti. İngiliz gazetesi Daily Mail Fatma Şahin'in videosunu paylaşarak "Hemşireler mega depremde bebeklerin sallanan yatakları devrilmesin diye yoğun bakım ünitesine koştu" ifadelerine yer verdi.

Haberde hemşireler için 'muhteşem' sıfatı kullanılırken söz konusu videonun sosyal medyada büyük övgü topladığına da dikkat çekildi. Videoda hemşirelerin saniyeler içinde koğuşa koştuğunu ve en çok etkilenen kuvözleri sert bir şekilde tuttuğu görülüyor.

Bu, İnayet Topçuoğlu Hastanesi'ndeki tek olay değil. Hastanede görevli pediatri hemşiresi Şeyma Alakuş da deprem anında hastaları kurtarabilmek için koridorda canla başla koştu.

Genç hemşire binadan tahliye ettiği hastaların ardından diğer hastaları kurtarabilmek için yapıya geri koştu. O anlar da diğer hemşireler gibi hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüler sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Kaynak: Sabah

Editör: Ertuğrul Gülmez