Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında kulisleri sallayacak bir olay ortaya çıktı. Bu iddia ise Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan'dan geldi. Pehlivan bugünkü yazısında Fahrettin Koca’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “affını” istediğini söyleyerek ''Aslına bakılırsa, Fahrettin Koca yoruldu siyasetten. Hatta kısa bir süre önce sayın cumhurbaşkanı ile gizli bir buluşma da gerçekleştirdi” dedi.

O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, gizli görüşmenin detaylarını yazdı ve “Ben heyecanlı bir şekilde dinliyordum. Sahi, ne konuşmuşlardı o görüşmede? Yanıt çok çarpıcıydı: ‘Fahrettin Koca 2023 için listelerde olmayı arzulamadığını, söyledi. Ve affını istedi. Şaşırmıştım. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi bu talebe? Şöyle dedi AKP’deki kaynağım: ‘Bakın, orasını tam bilmiyorum. Duyduklarım var ama sizi yanıltmak istemem. Ben tam konuşma bitti, derken ‘Dahası da var’ diye de ekliyordu: ‘Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da siyasetten çekilmeyi istediği biliniyor. Ancak unutmayın ki hem Koca hem Ersoy konusunda son söz reisin olacak’” açıklaması yaptı.

ADAY LİSTELERİNDEN SOYLU'DA RAHATSIZ

Barış Pehlivan ayrıca AK Parti'deki aday listelerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da rahatsız olduğunu savundu. Pehlivan, “Gazeteci Fulya Öztürk’e milletvekilliği teklifi gitmesi bile, AKP’nin medyadaki kalemlerini oldukça rahatsız etmişe benziyor. Öyle ki içlerinden ‘21 yıldır sokakta küfür yiyen biziz ama depremde popüler olan birini milletvekili yapıyorlar’ diyen bile çıkmış” diye yazdı.

Kaynak: Dijital Gaste

Editör: Ertuğrul Gülmez