Araştırma: Soğuk Algınlığı ve Demans Arasında Şaşırtıcı Bağlantı Araştırma: Soğuk Algınlığı ve Demans Arasında Şaşırtıcı Bağlantı

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, "Eskiden para üstü olarak bile verilen gripin ilacının fiyatları ciddi anlamda arttı. Geçtiğimiz ocak ayından itibaren bir yıl önce 1 lira 64 kuruştu, 14 liraya kadar çıktı. Şimdi 10 liraya düşmüş" dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bugün Edirne'de eczacı Şükrü Ciravoğlu'nu ziyaret ederek gripin ilacının fiyatlarındaki artışı değerlendirdi.

Okan Gaytancıoğlu, "Eskiden para üstü olarak bile verilen gripin fiyatları ciddi anlamda arttı. Geçtiğimiz ocak ayından itibaren bir yıl önce 1 lira 64 kuruştu, 14 liraya kadar çıktı. Şimdi 10 liraya düşmüş. Neden" diye sordu.

"TEPKİLER ÜZERİNE 10 LİRAYA DÜŞÜRDÜLER FİYATI"

Eczacı Şükrü Ciravoğlu, "Bunların fiyatlarını Sağlık Bakanlığı onaylayarak belirliyor. Doğrudur, fiyatı 2023 yılı ocak itibariyle 14 liraya çıktı. Bu tek kaşelik bir ilaç için korkunç bir fiyat oldu. Tamamen talep durdu. Eli yanmış gibi almaya teşebbüs eden geriye kaçtı. Bu tepkiler üzerine 10 liraya düşürdüler fiyatı. Yine de 2021 yılına kıyasla değerlendirildiğinde yaklaşık 10 kata kadar bir artış söz konusu" yanıtını verdi.

Bunun üzerine Gaytancıoğlu, "Eskiden başı ağrıyan gripin alıyordu şimdi buraya gelip gripin almak isteyenin mi başı ağrıyor" diye sordu. Eczacı Ciravoğlu da "Aynen öyle oldu" diye karşılık verdi.

KAYNAK:ANKA

Editör: Sinan Yıldırım