Seçim çalışmaları öncesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın görevinden affını istediği fakat bu isteğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedildiği ileri sürülüyor.

Adıyaman'dan Milletvekili Adayı Olacak

Kulise göre, AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bununla da yetinmeyip AKP'li Bakan Koca'yı Adıyaman'dan milletvekili adayı yapacağını ifade etti. Adıyaman tercihinin ise Koca'nın eşinin memleketi olması olduğunu söyledi.

İsimler Çoğalıyor

AKP'li Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi AKP'li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP'li Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un görevlerinden aflarını istediği fakat aynı şekilde Erdoğan tarafından reddedildiği biliniyor.

AKP'nin Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu İddiası

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa 1. sıradan aday gösterilirken; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ankara 2. Bölge 1. sıradan aday yapılacak

Ağrı Belediye Başkanlığı'nı milletvekilliği için bırakan Savcı Sayan da İzmir’den 6. sıradan aday gösterildi.

AKP MKYK ve MYK Üyesi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Trabzon 1. sıradan aday gösterildi.

Eski Bakan Faruk Çelik Artvin, 1. sıradan aday gösterildi.

1 Milyon 123 Bin 211 Depremzedeye Sağlık Hizmeti Verildi 1 Milyon 123 Bin 211 Depremzedeye Sağlık Hizmeti Verildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da memleketi Kayseri’den 1. sırada aday gösterileceği öğrenildi.

Ayrıca Kayseri 2. sıradan eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından görevinden alınan Mustafa Aksu da aday gösterildi. Bakanlık içerisinde makam aracı kullanmayan, bakanlık bütçesini titiz kullanan, aldığı maaşı öğrencilere burs olarak dağıttığı belirtilen Aksu'nun böylelikle "onore edildiği" aktarıldı.

Alparslan Türkeş'in oğlu 1. sıradan aday

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş 1. sıraya yazılırken, sırasıyla listede, Fatih Şahin, Mücahit Arslan, Zehra Nur Yılmaz yer aldı.

Erdoğan’ın “gölge adamı” olarak bilinen eski danışmanlarından AKP Ankara Milletvekili Mücahit Arslan'ın Ankara’da 3. sıraya konulması dikkati çekti. Listede ABD’ye yapılan devletlerarası ziyarete katılmasıyla dikkati çeken AKP’nin Kadın Kolları MYK üyesi Zehranur Yılmaz’ın olduğu görüldü.

Editör: Ertuğrul Gülmez