15 Ocak’ta Geçerli Olacak Memur Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak? İşte Liste Liste Zam Oranları 15 Ocak’ta Geçerli Olacak Memur Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak? İşte Liste Liste Zam Oranları

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Almanya’da yaşayan bir grup Türkiye kökenli hemşire, sosyal medya üzerinden organize olarak yardımda bulunmak üzere Türkiye’ye gitti. Depremin yoğun olarak hissedildiği Hatay’a geçen grup, burada depremzedelere gönüllü hizmet vererek onların yaralarını sarmaya çalışıyor. Depremi duydukları andan itibaren memleketlerinin kendilerine ihtiyaç duyduğunu hissettiklerini ve bu yüzden hemen organize olduklarını belirten Demet Akdeniz ve Oktay Ulus, gerek tıbbi ihtiyaçlar gerekse temel gıda ihtiyaçları açısından her şeyi alarak Türkiye’ye gittiklerini söylediler. Hatay’da çeşitli köylere giderek yaralanan vatandaşların pansumanlarını yaptıklarını anlatan Akdeniz ve Ulus, aynı zamanda buradaki depremzedelere erzak yardımında da bulunduklarını kaydettiler.

‘BÜYÜK BİR AİLE OLDUK’

Her sene Türkiye’ye tatil yapmaya geldiğini gittiğini söyleyen Simone Sroka ise böyle bir durum ile karşılaştığı için oldukça üzüntülü olduğunu söyledi. Deprem felaketini duyar duymaz gönüllü olarak yardıma gitmek için hazırlandığını belirten Sroka, her ne kadar onlar istemese de çocuklarına Türkiye’ye yardıma gitmesi gerektiğini söyleyerek yola koyuldu. 6 gün boyunca Hatay’da depremzedelere elinden gelen bütün yardımı yapan Sroka, ülkesine dönme vakti geldiğinde ise gözyaşlarını tutamadı. Birbirilerini tanımadan büyük bir aile olduklarını söyleyen Sroka, hep birlikte ayağa kalkılacağını dile getirdi. Sroka, Hatay’da gerçekleştirdiği yardım faaliyetini tamamlamasının ardından Türk polisi tarafından havaalanına götürüldü.

Editör: Ertuğrul Gülmez