Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı

Vatandaşların hastanenin korku tüneline andıran patika yolundan geçerken büyük korku ve tedirginlik yaşadıkları ileri sürüldü.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Fatih Devlet Hastanesinin acil servis girişi ile poliklinik girişi arasında bulunan yayaların kullanmak zorunda kaldığı patika yol, adeta korku tüneli gibi. İnsanlar buradan geçerken büyük korku ve tedirginlik yaşıyor. Hastanenin poliklinik kısmı cadde seviyesinin altında, acil servis ise cadde ile aynı hizada. Acil servisten polikliniklere gitmek isteyen vatandaşlar ya acil servisten içeri girerek hastanenin içini baya bir dolanacak ve yolu bulabilirse polikliniklere ulaşacak ya da kot farkından dolayı merdiven koyulan etrafına taşlar döşenen zifiri karanlıktaki patika yoldan geçerek polikliniklere kolayca ulaşacak.

Bu nedenle de tercih edilen patika yoldan geçmek oluyor ancak bu yolda hiçbir ışıklandırma yok. Vatandaşlar, merdiveni yapan, taşı döşeyen yerel yönetim ya da hastane yönetiminin, buraya neden ışıklandırma yapmadığını soruyor. Vatandaşlar, özellikle kadınların bu yoldan geçmekte büyük zorluk yaşadığını, patika yolun korku tünelini andırdığını dile getiriyor.

Editör: Sinan Yıldırım