Müdür Tosun, hastaneye başvuran bir vatandaş gibi gidip hastanede tebdil gezip sorunları tespit etti.

Hastane Yolunu Trafiğe Kapatıp Asker Eğlencesi Yaptılar Hastane Yolunu Trafiğe Kapatıp Asker Eğlencesi Yaptılar

Van Sağlık İl Müdürü olarak göreve başlamışının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen sorunları tespit edip çözüm getirecek adımları hızla atan Op. Dr. Muhammed Tosun, sağlıktaki aksaklık ve sıkıntıları çözme konusundaki hareketli temposunu sürdürüyor.

Göreve gelir gelmez kentteki en büyük sıkıntılardan birisi olan doktor eksikliği, randevu sorunu gibi sıkıntılara çözüm üreten, iki yeni hastanenin müjdesini veren ve sağlık sistemindeki işleyişi değiştirme anlamında ciddi gayret gösteren Sağlık İl Müdürü Muhammed Tosun, ilçelerdeki sağlık hizmetlerinin sorunsuz ilerlemesi için de yoğun çaba sarf ediyor.

İlçe hastaneleri için de ekibiyle birlikte yoğun çalışmalar yürüten Tosun, bu anlamdaki eksikliklerin tespiti için hafta sonu kendisi de hiç kimsenin beklemediği bir çalışma yaptı.

Sabah saatlerinde Erciş ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi’ni tebdil gezen Müdür Tosun, sıradan bir vatandaş gibi girip hastanede muayene olmak istedi.

Muayene başvurusu başta olmak üzere, muayene ve diğer bir dizi işlemler için birçok birime başvuran Tosun, burada hastanedeki eksiklikleri, çalışma düzenini ve sorunları gözlemledi.

Vatandaşın yaşayabileceği muhtemelen sorunları tespit etmeye çalışan Tosun’un bu uygulaması dikkat çekti.

kaynak:Şehrivan Gazetesi

Op. Dr. Muhammed Tosun kimdir?

Van’da İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Dr. Muhammed Tosun.

Üroloji branşında uzman olan Muhammed Tosun daha önce Siverek Devlet Hastanesi başhekimliği görevinde de bulunmuştu.

Editör: Ertuğrul Gülmez