Bu süreçte Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ndeki kantinin durumu fırsat bilerek fahiş bedellere ürün sattığını gözlemleyen Taşdelen, başta çay olmak üzere birçok ürünü içecek, gıda ve ürünü ücretsiz dağıtmaya başladı.Kantincinin kendisine müdahale etmesi üzerine diğer görevlilerin desteğini arkasına alan Taşdelen, vatandaşa ücretsiz hizmet vermeye devam edince kantinci pes etti.

''BİSKÜVÜLERİ 80 TL'DEN SATIYORDU''

Mucur'da sağlık memuru olarak görev yaptığını belirten Taşdelen, ''  İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Maraş'a gönüllü olarak gittim. Necip Fazıl Şehir Hastanesi kantininde kantincinin yakacak kartonu bile 25 TL'den sattığını, çayı 5 tl den bisküvileri 80 TL kadar yüksek fiyatlardan sattığını öğrendim. Bunun üzerine depremzedeler ve orada bulunan gönüllüler için çay semaveri ve çay bulup ücretsiz çay dağıtmaya başladım. Bu süreçte kantinci beni sürekli tehdit ediyordu. Bunu farkeden polis, asker, hastane yönetimi ve afad görevlileri de bana destek oldu. Gelen yardımları bir araya toplayıp halka ücretsiz olarak dağıtmaya başladım. Sonunda ise kantinci kantini kapatıp gitmek durumunda kaldı.

Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor Türk Profesör Özel Hastane Fiyatına İsyan Etti: Hastanemetre İşliyor

''KAPATIP GİTMEK ZORUNDA KALDI''

Kantincinin sürekli olarak alenen hakaret ve tehditler savurduğunu belirten Taşdelen, '' Polis ve askerin uyarısından sonra birşey yapamadılar fakat sürekli takip etmeye başladılar. Şuan Necip Fazıl Şehir Hastanesi acil servisinde herşey ücretsiz ve kantinci kapatıp gitmek zorunda kaldı. Fotoğrafımı çekip hastaneden ayrıldılar.Böyle zor günlerde fırsatçılara taviz vermeyip güçlü ve birlik olmalıyız'' ifadelerini kullandı.

Eren Taşdelen'in vatandaşa ücretsiz hizmet vermesi sonrası, kantinci kantini kapattı.

Kaynak: Kırşehir Haber Türk

Editör: Ertuğrul Gülmez