Ekonomi uzmanı İslam Memiş emekli maaşlarına yapılan zam sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda 'sıra memur maaşlarında' demişti. Peki ama memur yüzde kaç oranında zam yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete seçim öncesi zam hususunda kapıları kapatmıştı. Lakin memur maaşları için net bir cümle kullanmadı. 'Bütün zamları yaptık.' kelimesi memur maaşlarına yapılacak zamların da olumsuz olduğu olarak yorumlansa da en düşük memur maaşlarına zam yapılmasına olası gözüyle bakılıyor.

Memura Neden Ek Zam Yapılmalı? Memura Neden Ek Zam Yapılmalı?

Memur maaşlarına da emekli maaşları usulü zam formülü nedir?

En düşük emekli maaşlarına yapılan zam gibi en düşük memur maaşlarına da zam yapılabilir. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama olmasa da seçim öncesi memur maaşlarına bir zam yapılması beklentisi var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekli Maaşlarına İlişkin Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekli Maaşlarına İlişkin Açıklama

En düşük emekli maaşlarına yapılan zam usulü en düşük memur maaşlarına da zam yapılacak mı? Yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan memurlara seçim öncesi tüm maaşlara zam yapıp büyük bir müjde verecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: ogretmenlericin.com

Editör: Ertuğrul Gülmez