Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Meclise getirilecek torba kanun düzenlemesinin içerisine memurlara bayram ikramiye verilmesi maddesinin de eklenmesini istedi.

Kamuda bayram ikramiyesi hakkından yararlanamayan tek kesimin memurlar olduğunu kaydeden Geylan, bu durumun adaletsizlik ve ayrımcılık doğurduğuna dikkat çekti. Ülkemizin ekonomisinin, kamu çalışanlarına da bu ikramiyeyi verecek güçte olduğunu bildiren Geylan, açıklamasında şunları kaydetti:

Devletimiz, yılda iki kez işçi, işçi ve memur emeklisine Bayram İkramiyesi ödüyor. Kamuda bu haktan mahrum kalan ise yalnızca görevi başındaki memurlarımızdır ki, bu durum da bir ayrımcılık olarak adaletsizliği doğurmuştur. Hiç şüphe yoktur ki, ülkemizin ekonomisi, kamu çalışanlarına da bu ikramiyeyi verecek güçtedir. Türkiye Kamu-Sen olarak diyoruz ki; önümüzdeki hafta TBMM gündemine getirilecek torba kanun düzenlemesiyle, epeydir gecikmiş olan MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİ artık hayata geçirilsin.

Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları İş Bıraktı: Ödemeler Yapılmadı Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları İş Bıraktı: Ödemeler Yapılmadı
Editör: Sinan Yıldırım